Współpraca - pokazy, seminaria, treningi.Kim jestem?
Nazywam się Paweł, a moje apelido (pseudonim) w Capoeira to Pavão. Sztukami walki zajmuję się od ośmiu lat, z czego specjalną uwagę przykładam do wykorzystania Capoeira w walce kontaktowej, zarówno sportowej (w formule ograniczonej i pełnokontaktowej MMA) jak i w szeroko rozumianej obronie koniecznej. 

Moja dotychczasowa kariera sportowa zaowocowała zdobyciem stopnia "Graduado" w Capoeira przy grupie Orun oraz kilkoma sukcesami, takimi jak III miejsce w Mistrzostwach Polski Capoeira organizowanych w Gnieźnie w kategorii "Graduados", II miejsce w ogólnopolskich zawodach Capoeira w Środzie Wielkopolskiej oraz pojedynczych sukcesach w amatorskim MMA oraz Brazylijskim Jiu Jitsu No-GI. 

Mam doświadczenie w Capoeira, Brazylijskim Jiu Jitsu NO-GI oraz MMA. W przeszłości trenowałem też Boks Tajski oraz Taekwon-do.  Ponad to jestem autorem pracy naukowej "Obrona konieczna w polskim prawie karnym" bronionej na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Co oferuję?
Podejmuję współpracę na zasadzie zawierania umowy zlecenie z różnego rodzaju podmiotami, przede wszystkim jako nauczyciel szeroko rozumianej samoobrony i Capoeira. Oferuję:
-pojedyncze treningi z zakresu: elementy samoobrony, walka w stójce, podstawy grapplingu bez kimon, tradycyjna Capoeira (Contemporanea), Capoeira ukierunkowana na zastosowanie w walce kontaktowej - zarówno samoobrona, jak i walka na zasadach MMA

-warsztaty / seminaria z tradycyjnej Capoeira Contemporanea jak i Capoeira ukierunkowanej na walkę kontaktową (z przyjemnością wzbogacę organizowane zgrupowanie o swoją lekcję)

-pokazy w szkołach (krótkie 10-15 minutowe pokazy sztuki walki Capoeira nastawione na widowiskowość lub około 45-minutowy pokaz przeplatany z elementami wykładu, m.in. jak sport wpływa na nasze codzienne życie, jak bronić się przed bezprawnym atakiem, czym jest Capoeira, jaka jest jej historia) 

-Prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych na zorganizowanych obozach i koloniach.

Kontakt:
Z wszelkimi ofertami / prośbami o dalszy kontakt proszę kierować się na adres e-mail chrismathers1337@gmail.com
W późniejszych etapach rozmowy bez problemu podam swoje dane osobowe, prywatny telefon, facebook, itp. 

Moje doświadczenie:
Mogę poszczycić się współpracą zarówno z wieloma szanowanymi w Dolnym Śląsku organizacjami, takimi jak Studio Treningu Osobistego Maciej Bych, fundacja FREYA, fundacja Siwy Dym, Manta Impresariat czy w końcu klub Orun Capoeira. Ponad to doświadczyłem też współpracy z pojedynczymi osobami i grupami niezrzeszonymi.
 
Dla Capoeiristas?
W Polsce jest mnóstwo znacznie bardziej doświadczonych ode mnie Capoeiristas, nie sposób temu zaprzeczyć. Co więc sprawia, że moja oferta jest oryginalna? Mówiąc prosto: nieszablonowość. Jestem osobą, która już od pierwszego miesiąca swojego treningu Capoeira ciężko pracowała na to, by wszystko, co wyniosę z sali treningowej, dało się przełożyć na walkę kontaktową, a nie jedynie jogo de Capoeira. Uważam, że Capoeira jest niezwykle praktyczną sztuką walki, o ile uczy się jej w odpowiedni sposób. Taki, który - podobnie jak sportowców, np. bokserów, kickbokserów - przygotowuje do starcia kontaktowego, przyjmowania, oddawania ciosów i kopnięć, stosowania swoich technik tak by trafiały w cel, a nie kilka centymetrów obok, zgodnie z zasadą, że nie da się nauczyć prowadzić samochodu po mieście, nie wyjeżdżając ani razu poza plac manewrowy. 

Capoeira to piękna sztuka walki, która nauczana jest do dzisiaj w tradycyjny sposób, bardzo podobny do tego, który stosował Mestre Bimba w swojej Akademii. To absolutnie starczy, by zostać mistrzem Jogo de Capoeira, jednak w przypadku walki kontaktowej, w czasach, gdy coraz więcej osób rozumie, na jakie płaszczyzny dzieli się walka, jak wygląda jej przebieg (głównie dzięki popularyzacji MMA), warto dostosować swoje umiejętności do realiów. W końcu trenujemy sztukę walki.

Dla zawodników sportów walki?
Reprezentantom innych sztuk walk mogę zaproponować naukę elementów Capoeira jako technik specjalnych, zgodnie z pewnym zachodzącym obecnie "trendem", nazywanym przez niektórych odwrotnością paradoksu Kano (polega to na tym, że trenuje się walkę przekrojową, np. mma, ograniczając się jedynie do najprostszych technik, przez co wprowadza się pewną monotonię, konwencję, którą techniki ryzykowne, czasem wręcz "samobójcze" są w stanie skutecznie przerwać). 


Dla amatorów?
 Osobom, które nigdy dotychczas nie miały styczności ze sportami / sztukami walki oferuję naukę podstaw w różnych płaszczyznach walki (stójka, walka w zwarciu, walka parterowa), tj.  między innymi takie elementy jak: prawidłowe trzymanie pozycji walki, wyprowadzanie ciosów oraz kopnięć, poruszanie się w walce, bloki, zejścia i elementy parterowe, tj. dźwignie, duszenia, korzystne pozycje 'na ziemi'. Wszystko, czego potrzeba, by wyjść cało z opresji. 

Zaznaczam, że nie uczę walki z bronią białą / przeciwko broni białej, ponieważ jestem głęboko przekonany, że tego typu seminaria służą tylko zarabianiu pieniędzy i nie mają przełożenia w prawdziwej walce.

Dla szkół?
Mam do zaoferowania pokazy Capoeira na dwa sposoby:
-krótkie, ok. 10cio minutowe (idealne do zorganizowania w korytarzu, na przerwie) pokazy nastawione na widowiskowość - popisowe ruchy, akrobacje, uczta dla oka
-dłuższe formy, tj. ok. 45-minutowy wykład z muzyką, przeplatany z pokazem sztuki walki (zawierający pokaz różnych form Capoeira, animację młodzieży, kilka słow o historii Capoeira, wpływowi sportu na psychikę, sportach walki w prawie karnym, itp.). Brak komentarzy:

Prześlij komentarz